FizjoterapiaFDM (Fascial Distortion Model)

Jeśli odczuwasz dolegliwości związane z układem ruchu bądź układem nerwowym, jesteś po operacji, przebyłeś ostry uraz lub pracowałeś na objawy latami i nie znalazłeś do tej pory odpowiedzi i rozwiązania swoich problemów to powinieneś poznać metodę FDM.

Model Leczenia Zaburzeń Powięzi to Metoda leczenia uszkodzenia/odkształcenia powięzi, która wchodzi biegnie wraz bądź buduje elementy wszystkich składowych narządu ruchu oraz w dużej mierze pozostałych układów i organów. Obejmuje ona leczenie tzn. przywracanie odpowiedniego kształtu powięzi w problemach dotyczących: torebki stawowej (zwichnięcia, zablokowania, przeciążenia), pęczków powięzi (naciągnięcia, zerwania mięśni, ścięgien, więzadeł), wypuklin powięzi, bólu niewiadomego pochodzenia, zaburzeń czucia, zesztywnień stawowych, efektów długotrwałego unieruchomienia, zaburzeń czucia i wielu wielu innych. Techniki polegają na pracy manualnej opartej na uciskach, manipulacjach stawowych, manipulacjach tkanek miękkich (przegród mięśniowych) itp..

Efekty metody FDM są błyskawiczne i poczujesz je już po pierwszej wizycie, jeśli chcesz skorzystać zadzwoń i umów się na konsultacje na której uzyskasz odpowiedzi na swoje pytania. Jeśli uraz jest świeży nie zwlekaj i przyjdź nawet tego samego dnia to nie jest przeciwwskazanie.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o metodzie sprawdź informacje oraz listę certyfikowanych terapeutów na stronie europejskiego stowarzyszenia metody FDM: http://fdm-europe.com/efdma-en/Terapia Manualna (wg koncepcji Kaltenborn – Evjenth)

Metoda ta jest skierowana do Ciebie jeśli cierpisz na ból, ograniczenie ruchomości, drętwienia kończyn gdyż najprawdopodobniej jest to wynikiem problemów we wzajemnych relacjach struktur Twojego ciała.

Terapia Manualna to Metoda Leczenia zaburzeń w biomechanice ludzkiego ciała będących efektem długotrwałego unieruchomienia, urazów, przeciążeń, nieprawidłowości w budowie naszego ciała (dysplazja, skolioza itp.) a także uszkodzeń tkanek miękkich na różnym tle. Dokonuje się tego poprzez techniki:

• mobilizacji stawowych
• manipulacji translatorycznych
• poizometrycznej relaksacji mięśni
• masażu poprzecznego, funkcyjnego
• neuromobilizacji
• treningu funkcjonalnego

Terapia manualna jest obecnie stosowana przez ortopedów i fizjoterapeutów we wszystkich krajach europy i nie tylko ze świetnymi wynikami od 22 lat w Polsce i od 1973 r. w pozostałych krajach zgodnie ze standardami OMT (Orthopaedic Manual Therapy). Jeśli chcesz żeby Twoja rehabilitacja była prowadzona wg najnowszych światowych standardów umów się na wizytę i sprawdź jak powinna wyglądać i co możesz zyskać

Jeśli chcesz wiedzieć więcej sprawdź informacje oraz listę certyfikowanych terapeutów manualnych na: http://www.terapiamanualna.net.pl/s4.php


PNF (Proprioceptive Neuromuscular Facilitation) – Metoda Torowania

Nerwowo – Mięśniowego wykorzystującja specyfikę unerwienia jednostek motorycznych, ich pobudliwość, a także mechanizmy biochemiczne i biofizyczne.
Jaśniej mówiąc poprzez specyficzne ćwiczenia z terapeutą lub wykonywane samodzielne
po wcześniejszym instruktarzu prowadzi ona do wyrównania napięcia mięśniowego w obrębie poszczególnych części ciała poprawiając koordynację, stabilność oraz zapewnia profilaktykę przyszłych przeciążeń. Techniki PNF na które składają się:

• techniki energizacji mięśni (Hold-Relax, Contracti-Relax, kombinacja skurczów izotonicznych, rytmiczne pobudzanie ruchu)
• stabilizacja zwrotna
• rytmiczna stabilizacja
• wykorzystanie odruchu na rozciąganie (metoda Rudy'ego)

dają wspaniałe możliwości dla poprawiania wydajności treningu, prawidłowej kompensacji
po urazach, przeciążeniach, zabiegach operacyjnych, a w problemach neurologicznych przywrócenie funkcji dnia codziennego.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej sprawdź na stronie polskiego stowarzyszenia PNF: http://www.ipnfa.pl


Kinesiologytaping (plastrowanie funkcjonalne)

Większość z Was widziała popularne w sporcie plastry wspomagające wyczyny na poziomie światowym. Metoda kinesiologytaping jest stosowana nie tylko u osób aktywnych, ale pomaga w codziennych dolegliwościach każdego z nas takich jak: dyskopatia, przeciążenie, urazy tkanek miękkich.

Kinesiologytaping to metoda naklejania specjalnie wykonanych plastrów swoimi właściwościami przypominających właściwości ludzkiej skóry (utkanie, rozciągliwość). Naklejone w odpowiedni sposób (pozycja stawu, stopień rozciągnięcia, przebieg anatomiczny) poprzez wpływ na powięź, układ współczulny i receptory ciała może oddziaływać na:

• obniżenie napięcia mięśniowego
• podwyższenie napięcia mięśniowego
• zmniejszenie obrzęku/krwiaka pourazowego/pooperacyjnego
• elastyczność blizny i jej ruchomość oraz wygląd
• poprawę stabilizacji po skręceniach/zwichnięciach
• odciążenie stawu, kręgosłupa

Dają świetne wyniki we wspomaganiu kompleksowej terapii jak również same w sobie przy mniej poważnych stanach są środkiem leczenia właściwego. Podtrzymują trwanie terapii nawet do 4 dni. Poniżej kilka przykładowych aplikacji i dostępne kolory taśm.

Przychodząc do nas Twój problem staje się naszym problemem!

Adres

ul. Jana Kazimierza 68/lok. U9
(wejście od ul. Studziennej)
01-248 Warszawa


Godziny otwarcia

poniedziałek 9.00 – 21.00
wtorek 7.00 – 21.00
środa 8.00 – 21.00
czwartek 8.00 – 21.00
piątek 7.00 – 21.00